26.03.2021

Pět užitečných nápadů na přivýdělek, se kterými můžete začít ještě dnes

Šíření koronaviru zasáhlo téměř všechny země na světě. Téměř každý zažil finanční dopad pandemie. Mnoho z nás muselo upravit svůj způsob práce či se dokonce potýká s propouštěním nebo snížením platu.

I když se svět rozhodně změnil, existuje také mnoho odvětví, která stále prosperují. Pokud zůstáváte ve větší míře doma nebo máte jen trochu času navíc, nyní může být ten správný okamžik začít si přivydělávat.

Co je to přivýdělek? Je to prostě jakákoliv činnost, kterou děláte mimo svoji hlavní práci, abyste si vydělali peníze navíc. Jednou z největších výhod přivýdělku je samozřejmě další příjem. Může Vám pomoci splácet dluhy, ušetřit peníze na velký nákup nebo jednoduše naspořit do budoucna. Ale to není všechno. Činnost spojená s přivýdělkem může být ve skutečnosti dost zábavná, může Vám pomoci naučit se nové dovednosti a možná se ve finále změní v něco mnohem většího než pouze přivýdělek.

Jste připraveni přijmout novou výzvu? Dali jsme dohromady pět nejlepších nápadů na přivýdělek, se kterými můžete začít již dnes.

Staňte se lektorem

Staňte se lektorem

Od začátku pandemie se musí spousta dětí účastnit online výuky z domova. Výuku ve škole a učebnice nahradily hovory přes Zoom a prezentace v PowerPointu. Pro mnoho studentů se výuka na dálku stala novou normou. To vše značně zatěžuje jak rodiče, tak učitele.

Proto je právě teď ten správný čas stát se online lektorem. Pokud existuje předmět, který dobře znáte (například matematika, dějepis nebo cizí jazyk), začněte nabízet virtuální kurzy. Pracovní doba je flexibilní a můžete pracovat z pohodlí domova. Jako lektor dostanete šanci podělit se o své znalosti a zároveň zlepšit něčí život. Výborný způsob jak pomoci sobě i jiným.

Rozvoz jídla / potravin

Rozvoz jídla / potravin

Šíření viru vedlo k ještě vyšší popularitě doručovacích služeb. Existuje mnoho aplikací, jako je Wolt nebo Bolt Food, kde se můžete zaregistrovat a následně doručovat jídlo a potraviny. Aplikace vám buď přidělí část poplatku za doručení, nebo vypočítá výdělek na základě ujeté vzdálenosti. Jednou z největších výhod doručovatele je, že si můžete zvolit vlastní pracovní dobu. Nemusíte se tedy bát naplánovat si svůj život okolo přivýdělku – můžete pracovat, kdykoli se rozhodnete. K tomu všemu se Vám naskytne příležitost zvýšit si příjem o spropitné od spokojených zákazníků.

Staňte se virtuálním asistentem

Staňte se virtuálním asistentem

Pokud jste zvyklí mít ve věcech pořádek, jste spolehliví a máte skvělé komunikační dovednosti, možná budete chtít zvážit možnost stát se virtuálním asistentem. Ale hezky popořadě – kdo je vlastně virtuální asistent? Jak název napovídá, je to asistent, který pracuje prakticky z domova. Existuje spousta společností i jednotlivců, kteří potřebují pomoc se správou svého podnikání. V závislosti na oboru může být úkolem virtuálního asistenta plánování schůzek, správa e-mailových účtů, zveřejňování příspěvků na sociálních sítích a provádění průzkumů. Jako virtuální asistent můžete někomu usnadnit život a současně pomoci firmám k dosažení úspěchu. Zakázky virtuálních asistentů najdete na webech, jako je Upwork, ale své klienty můžete najít také kontaktováním různých společností.

Vytvářejte a prodávejte ručně vyráběné zboží

Vytvářejte a prodávejte ručně vyráběné zboží

Většina lidí má nějaký koníček, pro který jsou nadšení. Takže pokud jste kreativní typ a umíte něco vytvářet, proč svou vášeň nezměnit v přivýdělek. Ať už jde o výrobu šperků, pletení, malování nebo něco jiného – prodejem předmětů, které sami vytváříte, můžete snadno vydělat nějaké peníze navíc. Později se můžete dokonce pokusit proměnit přivýdělek v něco většího, nebo ho nadále provozovat v malé míře za trochu peněz navíc. Je to skvělá možnost přivýdělku, protože vám zajistí flexibilní harmonogram umožňující dělat věci, které vás opravdu baví. Pokud by pořízení potřebných nástrojů a vybavení představovalo velké výdaje, podívejte se na nabídku úvěrů, které nabízí společnost Creditstar.

Věnujte se hlídání nebo venčení psů

Věnujte se hlídání nebo venčení psů

Pokud jste milovníkem zvířat, je toto pro vás perfektní práce. V posledních letech se popularita domácích mazlíčků zvýšila. I v současné době je spousta lidí, kteří nemohou pracovat z domova a hledají někoho, kdo by se postaral o jejich mazlíčka. Jedná se o přivýdělek, do kterého se může pustit téměř kdokoliv, protože se od vás neočekává mnoho zkušeností. Hlavními požadavky jsou spolehlivost a láska ke zvířatům. Kromě toho můžete být svým vlastním pánem a budete vydělávat peníze pouhým trávením času se zvířaty. To zní dobře, co?

Výše jsme uvedli jen několik příkladů jak si přivydělat. Při výběru se zamyslete nad svými zájmy, dovednostmi a tím, kolik času můžete přivýdělku věnovat. Určitě najdete něco, co bude odpovídat vašemu životnímu stylu!