16.03.2022

5 Evropských měst které navštívit na jaře

Jaro je za rohem! Slunce se začíná ohřívat, tráva zelení a kytky začínají kvést. To je proč je toto roční období ideální na to si užít cestu do cizího města a objevit nejkrásnější evropské destinace. Na jaře jsou davy turistů mnohem menší a ceny jsou taky nižší oproti létu.

Potřebujete inspiraci kam se vydat?

Dali jsme dohromady 5 nejlepších evropských destinací které navštívit toto jaro.

Palermo, Itálie

Palermo, Itálie

Palermo je hlavní město ostrova Sicílie které se nachází na jihu Itálie. Je to perfektní místo pokud se chcete opálit získat trochu vitamínu D. Palermo je město a krásným podnebím, žijícími ulicemi, vysokých palmových stromů a barokní architekturou. Je plné historie, krásných výhledů a úžasné architektury. Žádný výlet na Sicílii není kompletní, pokud navštívíte jeden z mnoha kostelů, památníku UNESCO, soch a trhů. Sicílie je známá pro svoje těstoviny a pizzu, ale určitě si nechte místo i pro typické Sicilské streetfood.

Amsterdam, Nizozemí

Amsterdam, Nizozemí

Hlavní město Nizozemí je považováno jako jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Jaro je perfektní čas kdy navštívit Amsterdam jelikož je klidnější a levnější oproti jiným ročním obdobím. Amsterdam nabízí spoustu aktivit ze kterých si můžete vybrat. Můžete objevovat úzké amsterdamské uličky, jet na lodi po městských kanálech a nebo navštívit muzeum Van Gogha. A nebo jeďte na kole jak to dělají Nizozemci! Populární místo k návštěvě blízko Amsterdamu je Keukenhof, které má jednu z největších sbírek kytek na světě.

Budapešť, Maďarsko

Budapešť, Maďarsko

Budapešť je fotogenické město které stojí za to navštívit v jakémkoliv ročním období, ale speciálně na jaře si můžete užít hezké počasí a sezónní festivaly. Například v dubnu se odehrává Budapešťský hudební festival, který je největší kulturní akcí v Maďarsku. Můžete navštívit hudební a taneční koncerty a mnohem více! Další památky které stojí za návštěvu jsou termální lázně Szechenyi, hrad Buda, maďarský parlament a hrad Vajdahunyad.

Durovník, Chorvatsko

Durovník, Chorvatsko

Toto krásně zrekonstruované středověké město je známo také jako “Perla jaderského moře“. V minulých letech se z tohoto města stalo velice oblíbená destinace při návštěvě Chorvatska. Aby jste se vyhnuli šíleným masám turistů v letních měsících je nejlepší navštívit Dubrovník v dubnu a květnu. Ať je to cesta do město nebo za přírodou, tak má Dubrovník co nabízt. Pláže, příroda a historické město které bylo zapsáno do seznamu UNESCO v roce 1979. Určitě se projděte kolem 2 kilometry dlouhé hradby které obklopují město a které nabízí úžasný výhled na moře.

Porto, Portugalsko

Porto, Portugalsko

Chcete trávit své dny válením se na pláži, pitím lokálního vína a užívat si růžové západy slunce? To je Porto.

Druhé největší město Portugalska se nachází v severní části země. Je to krásné místo plné krásných, malých, pestrobarevných domů. Velká část reputace Porta pochází z vína, které se zde vyrábí a které je známé po celém světě. Pokud hledáte místo, které není tak turistické, tak Porto je místo pro Vás. Most Dom Luíse I., Palacio da Bolsa a kostel Sant’Ildefonso jsou jedni z několika míst, které stojí za to vidět.