28.06.2021

Jednoduché způsoby jak ušetřit peníze během léta (a zároveň si ho užít)

Všichni milují léto. Dlouhé slunné dny, výlety a nekonečné grilovačky – všechno toto dělá z léta nejočekávanější čas roku. Nicméně léto může také být jedno z nejdražších období roku. Jak se postupně vše otevírá, tak si chtějí všichni zajít ven a užít si nějakou zábavu. Všechny tyto aktivity však mohou dohromady stát pěkný balík peněz. Takže než si začnete plánovat Vaše letní aktivity, zamyslete se nad tím, jak to může ovlivnit Váš rozpočet.

Dobrá zpráva je, že existují jednoduché způsoby jak udržet Vaše finance pod kontrolou. Vše co potřebujete je posadit se a připravit si plán. Budete překvapeni kolik dokážete ušetřit!

Zde jsou 4 rady jak ušetřit peníze během letních radovánek.

Objevte svého vnitřního kuchaře.

Jak ušetřit peníze na chození ven? Prostě pozvěte své kamarády k Vám! Jíst doma je jeden z nejrychlejších způsobů, jak omezit Vaše výdaje. Všichni víme, že hezký večer v restauraci může znamenat spotřebu jídla a pití v ceně několika pracovních dnů. Místo utrácení peněz chozením do restaurací, zapřemýšlete nad tím, že si něco připravíte doma.

Důležitý aspekt vaření doma je plánování Vašeho jídelníčku. Věděli jste, že průměrný člověk vyhodí kolem 40% jídla které koupí? Místo nákupu potravin, které nepotřebujete, připravte si nákupní seznam pouze s potravinami, které potřebujete. Po čase uvidíte velké rozdíly!

Začněte jezdit na kole do práce

Uděláním jednoduchých rozhodnutí ohledně toho, jak cestujeme, nám může ušetřit nemalý obnos peněz. Pokud máte kolo a nežijete příliš daleko od Vaši práce, zvažte, že ušetříte peníze za palivo a začněte jezdit do práce na kole. Letní měsíce jsou pro to ideální jelikož počasí je hezké a teplé většinu času. Výhody jízdy na kole místo v autě jsou bezbřehé. Nejen, že ušetříte peníze, ale zároveň udržujete své zdraví a děláte něco dobrého pro životní prostředí. A je to jednoduše větší zábava! Jelikož jízdou na kole dostanete hodně pohybu tak možná si budete chtít na léto zrušit členství v posilovně a ušetřit ještě více!

Podívejte se po zlevněné dovolené

Léto je skvělá doba kdy cestovat a objevovat nové, úžasné místa. Ale než si zařídíte cestu, nezapomeňte se podívat po nejlepších nabídkách. Pokud nespěcháte, buďte flexibilní s daty Vaší cesty a zkuste najít co nejvýhodnější způsob, jak se dostat do Vaši destinace. To může znamenat pořízení levnějších letenek uprostřed týdne, či cestování autem místo letadlem.

Další možnost je vyhledat si all-inclusive dovolenou která obsahuje letenky, ubytování a stravu. All-inclusive dovolená Vám pomůže hodně ušetřit na jídle, pití a zábavě.

Pokud radši bydlíte v soukromém ubytování, vyhněte se hotelům. Misto toho, zvažte že si pronajmete apartmán, který je většinou mnohem levnější. Určite objevíte spoustu možností na Booking.com a Airbnb.

Založte si spořící účet na léto

Šetření peněz je o plánování. Je důležité si nejdříve dát cíl, na co chcete ušetřit. Na dovolenou? Na výlet s přáteli? Na vylepšení domácnosti? I jestli už máte spořící účet, měli byste zvážit založení spořícího účtu pouze na letní radovánky. Usnadní Vám to sledování Vašeho progresu a usnadní Vám to dosáhnutí Vašeho cíle. Místo zasílání financí na daný účet měsíčně, zkuste posílat finance týdně.Pomůže Vám to ušetřit peníze rychleji a udrží to Vaši motivaci. Buďte konzistentní a budete překvapeni výsledky!

S trochou povědomí a úsilí můžete snadno udržet Váš letní rozpočet pod kontrolou. Držte se těchto rad a udělejte Vaše léto cenově dostupnější bez nutnosti obětovat zábavu!