08.06.2021

7 nejlepších míst k cestování toto léto

Zdá se, že po více než roce s COVID-19 je tu světlo na konci tunelu. S rostoucím očkováním a dalšími zeměmi, které znovu otevírají své hranice, se konečně vrací i mezinárodní cestování. Pro řadu z nás to byla dlouhá doba od naší poslední cesty do zahraničí,, takže všichni sníme o odpočinkové dovolené.

A jaké období je pro cestování lepší než léto, kdy je ve většině světa hezké počasí? Přestože se věci ještě úplně nevrátily k normálu, pro bezpečnou prázdninovou pauzu je k dispozici řada destinací.

Nemůžete se rozhodnout, kam přesně jet? Těchto 7 krásných letních destinací Vám dodá spoustu inspirace.

Řecko

Řecko

Řecko je slavné svou dechberoucí krajinou a četnými ostrovy. V květnu země oficiálně zahájila svoji turistickou sezónu 2021 a po roce restrikcí se znovu otevřela pláže a muzea. Protože Řecko již obnovilo lety na všechna svá hlavní letiště, je snadné najít spojení na některý z jeho neskutečných ostrovů, jako je Korfu, Mykonos nebo Santorini. Řecko vítá všechny cestovatele s očkovacím průkazem nebo negativním PCR testem provedeným méně než 72 hodin před příjezdem.

Chorvatsko

Chorvatsko

Historická města, křišťálově čistá voda a horké letní večery… to zní dobře, ne? Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě plnou neuvěřitelného pobřeží, vodopádů a kamenných měst. Je to také místo, kde můžete strávit spoustu času v přírodě a cestovat na vlastní pěst. To vše z něj dělá perfektní volbu na váš první výlet po pandemii COVID-19.

Island

Island

Island je země s řadou úžasných scenérií od modrých lagun po horké prameny a drsné fjordy. Je to ideální místo jak pro krátký víkendový výlet, tak i delší pobyt. Protože Island má jen malou populaci čítající 340 000 lidí, umožňuje každému cestovat bez interakce s příliš mnoha lidmi. Po příjezdu na Island musí všichni cestovatelé předložit očkovací průkaz nebo negativní PCR test.

Portugalsko

Portugalsko

Portugalsko je jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy díky svým dostupným nákladům na cestování, dávné historii a samozřejmě báječným krásným plážím. Tato slunečná země s malebnými městy a idylickým klimatem má momentálně jednu z nejnižších úrovní viru v Evropě. To vše bylo dosaženo úplným lockdownem po dobu 4 měsíců. Všichni cestovatelé vstupující do Portugalska musí předložit negativní PCR test.

Gruzie

Gruzie

Hledáte únik za vínem a jídlem? Nebo jedinečné dobrodružství v překrásné přírodě? To vše v Gruzii najdete. Léto je pro návštěvu této přátelské země jednoznačně nejlepší období, obzvlášť, pokud plánujete cestovat po okolí a objevovat hornaté regiony a nádherné kaňony. Občané všech zemí mohou vstoupit do Gruzie, pokud předloží dokument potvrzující jakékoli očkování proti COVID-19.

Kypr

Kypr

Kypr je ostrov, který by určitě měl být na vašem cestovním seznamu. Od archeologických ruin k živým letoviskům a tradiční kuchyni, nad kterou se sbíhají sliny, tato různorodá země má něco pro každého. Protože letní měsíce jsou teplé a suché, je to ideální čas užít si početné kyperské pláže. Země nyní přijímá očkované cestovatele a odstranila karanténní a testovací opatření pro všechny, kteří byli očkováni proti COVID-19.

Thajsko

Thajsko

Chcete vyrazit někam mimo Evropu? Thajsko je úžasná země lahodného pouličního jídla, exotické kultury a chutných koktejlů. Nedávno zahájila čtyřfázový plán pro opětovné přivítání turistů a uvolnění restrikcí. Od 1. července se některé oblasti v Thajsku plánují otevřít očkovaným cestovatelům bez nutnosti karantény.

Před rezervací svého pobytu se nezapomeňte podívat na pravidla a omezení ve své cestovní destinaci. Abyste zůstali v bezpečí, zvažte také varování od vlády a přijměte doporučená opatření, jako jsou nošení roušek a společenský odstup.