19.02.2020

Vše, co potřebujete vědět o online úvěru

Dostali jste se do finančních potíží a potřebujete je vyřešit prakticky ihned? Nejvýhodnějším a nejrychlejším řeším pro vás v tomto případě bude půjčka online. Jak ji získat a co všechno byste o ní měli vědět?

Než si o úvěr online vůbec zažádáte, udělejte si rešerše, srovnejte jednotlivé produkty a přečtěte si klientské recenze. První nabídka totiž nemusí být vždy ta nejlepší. Srovnání s ostatními nabídkami vám navíc zabere chvilku, ale můžete díky němu ušetřit spoustu starostí. A na co se zaměřit? Porovnávejte výši RPSN, různých poplatků, sankcí a zjistěte si, jaké jsou možnosti prodloužení splácení.

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky?

Banky často vyžadují doložení příjmů, zadluženost a bonitu klienta. Naproti tomu nebankovní instituce jsou vhodnou alternativou pro ty, kteří na úvěry u banky nedosáhnou. Abyste mohli o rychlý úvěr online zažádat, musíte splňovat pár podmínek. Ty se sice u každého poskytovatele liší, ale ty základní vyžaduje prakticky každý. Jaké to jsou?

 • Věk minimálně 18 let,
 • čistý záznam ve finančních registrech,
 • pravidelný příjem.

I nebankovní společnosti však musejí ze zákona splňovat určité podmínky. Prověřte, že instituce, u které žádáte o rychlý úvěr, má licenci ČNB, uvádí sazbu RPSN a reprezentativní příklad půjčky.

Jak vyřídit půjčku online?

Sjednání úvěru online je jednoduché a rychlé. Ať už řešíte první půjčku, druhou nebo prodloužení té stávající, vše vyřídíte z pohodlí domova během několika málo minut. A jak krok za krokem postupovat v případě první žádosti?

 1. Vyberte si rychlou půjčku zdarma.
 2. Zaregistrujte se na stránkách poskytovatele.
 3. Vyplňte žádost.
 4. Projděte rychlým procesem ověření totožnosti.
 5. Potvrďte žádost a peníze vám přijdou na účet.

Můžu odstoupit?

Pokud jste si to s půjčkou nakonec rozmysleli, vždy máte možnost do 14 dnů odstoupit od smlouvy, a to bez udání důvodů a smluvní sankce. Vše, co musíte udělat, je do měsíce uhradit zpět vypůjčené peníze včetně úrokové sazby za období poskytnutí půjčky.

Splácení na míru

Rychlý úvěr u nás v Creditstar je flexibilní a jeho splácení si snadno přizpůsobíte na míru vašemu rozpočtu. Zda budete splácet 5 dní nebo 3 měsíce je tak zcela na vás. Stejně tak můžete úvěr předčasně splatit nebo si v případě potřeby dobu jeho splácení prodloužit až o 30 dní.

Úroků se nemusíte bát

To, že jdou nebankovní půjčky často ruku v ruce s vysokými úroky, které vám zruinují rozpočet, už dávno není pravidlem. Vždy záleží na tom, jak vysokou částku si chcete půjčit a jak dlouho budete splácet. U nás v Creditstar dokonce máte první půjčku do 7 000 korun zcela zdarma a bez úrokového navýšení. Při opakovaných půjčkách a včasném splácení si následně můžete půjčit až 19 000 korun.

Na co si dát pozor v podmínkách úvěru?

V první řadě by veškeré podmínky uvedené ve smlouvě měly být srozumitelné a transparentní. Už jen délka a čitelnost úvěrové smlouvy vám leccos napoví o férovosti daného poskytovatele. A na jaké body je vhodné se v samotných podmínkách zaměřit?

 • Výše splátek a jejich rozvržení,
 • podmínky splácení,
 • podmínky odložení splátek,
 • podmínky prodloužení půjčky,
 • úroková sazba,
 • důvěryhodnost instituce.

V neposlední řadě nikdy nepodepisujte nic, dokud si to důkladně nepřečtete. Pokud vám cokoli není jasné, nebojte se s dotazem obrátit na zákaznickou podporu. Získat finance navíc snadno a rychle už dnes není nic složitého. Vždy ale při výběru úvěru buďte obezřetní a nepůjčujte si víc, než opravdu potřebujete. I výhodné půjčky mohou s vaším rozpočtem nepříjemně zamávat.