10.02.2022

Valentýnské tradice po celém světě

Den svatého Valentýna je velice očekávaný svátek po celém světě. Původ tohoto svátku je neznámý, nicméně původ tohoto svátky má své kořeny ve starém Římě kde byl známý jako Lupercalia. Na konci 5. století byl oficiálně vyměněn za den svatého Valentýna, pojmenovaném po patronovi milenců.

V dnešní době je 14. únor běžně oslavován pomocí květin, prání, čokoládou a dalšími dárky.

Nicméně, několika zemím se podařilo přidat specifické prvky k tomuto svátky pomocí svých tradic. Zjistěte jak se ‘’den lásky’’ oslavuje v jiných zemích po celém světě. A kdo ví, možná Vás inspirují k zajímavému nápadu pro tento valentýn.

Japonsko

V Japonsku se den svatého Valentýna oslavuje na dvou jiných datech. Ženy dělají kroky během prvního data, 14. února, kdy předávají dary svým milovaným. O měsíc později, 14. března také známý jako ‘’bílý den’’ se role opakují a muži dávají dárky svým milovaným.

Ženy většinou dávají mužům dva typy čokolád: giri choco nebo hon-mei. Giri-choco je darován jako neromantický dar přátelům a kolegům. Hon-mei je většinou ručně připraven ženami pro jejich přítele a manžely. Potom, 14. března, muži zasypou ženy ještě luxusnějšími dárky a čokoládou.

Německo

V Německu slaví den sv. Valentýny předáváním květin, čokolád a dárku ve tvaru prasátka. Prase je považováno jako symbol štěstí v Německu a tudíž je běžné obdržet čokoládové prasátka, obrázky nebo ornamenty Vašich milovaných na valentýna.

Němci také slaví valentýna vytvářením perníkových srdíček s romantickými vzkazy.

Francie

Francie je pokládaná jako jedna z nejromantičtějších destinací na světě. Takže není překvapení, že již dlouho oslavují den svatého Valentýna jako den pro milence.

Oproti jiným zemím, valentýn se ve Francii slaví pouze milenci. To znamená, že přátelé, kolegové a rodiče nedostávají žádné dary ani kartičky zaplněné srdíčky. Páry oslavují tento den chozením na romantické večeře a vyměňováním menších dárků.

Brazílie

Jelikož se během února koná slavný karneval, brazilci spíš oslaviu Dia dos Namorados (Den milenců) místo valentýna. Dia dos Namorados se kona 12. června  na počest sv. Antonína, který je patron svateb. Je to den, kdy páry vyrazí na hezkou večeři, posílají si květiny a dávají dárky. Navíc se koná několik hudebních a tanečních festivalů po celé zemi.

Filipíny

Na Filipínách není předávání květin a dárků dost. V současné době se stalo také velmi populární zúčastnění se v hromadných svatbách na valentýna. Kvůli tomu se stal 14. únor nejpopulárnějším dnem pro oslavu výročí svateb. Tyto ceremonie jsou sponzorovány vládou aby se mohli vzít i páry, kteří by jinak na svou svatbu neměli peníze. Součástí ceremonie je také dort, dárky a svatební prsteny.

Creditstar přeje všem šťastného valentýna!