19.03.2021

Tipy na workout: Jak si během karantény udržet zdraví

Karanténa je zpět

Milí nadšenci aktivního životního stylu, vsadím se, že tvrdě pracujete na tom, abyste měli na červen a červenec 2021 krásnou letní postavu. I když je také možné, že jste právě začali znovu hledat svůj rytmus a postupně zvyšovat intenzitu při dosahování každodenních fitness cílů. Mohlo se bohužel stát i to, že přechodné uzavření fitness center některé z vás demotivovalo nebo rozladilo. Ať je to tak či onak, chceme s vámi sdílet pár tipů na různé způsoby, jak zůstat aktivní a neutratit za to balík.

YouTube

YouTube

YouTube je parádní zdroj na hledání všemožného obsahu. Od jógy, přes HIIT cvičení, až po jednoduché základní cviky na doma. Neveselá pandemická doba je s námi už rok, ale přinesla nám také hromadu fitness plánů a cviků, které máme po ruce a nemusíme za ně dát ani korunu. Tady jsou naše doporučení.

Jóga

20ti minutové protažení celého těla / jógy

Od: MadFit

Výborné cvičení pro celé tělo a super způsob, jak snížit stres a napětí. Video je v angličtině, ale díky snadno srozumitelným pokynům a ukázkám instruktora by pro vás mělo být poměrně jednoduché podle něj postupovat.

HIIT workout

Vybírat se dá z nepřeberného množství tréninků, ale pokud je pro vás důležitý čas, dejte šanci desetiminutovým HIIT cvičení, která skvěle nakopnou váš oběhový systém. Vyzkoušejte je níže:

Rychlý workout na 10 min

Intenzivní kardio cvičení doporučujeme přeskočit na čas 02:30, abyste nemuseli sledovat úvod videa.

Ten, kdo hledá workout na celé tělo, který bude opravdu intenzivní, je určitě na správné adrese u Zanny va Dijk – 25ti minutový Cardio & Core workout, se kterým vám tep nespadne.

Fitness aplikace

Fitness aplikace

Fitness aplikace jsou skvělé tím, že kombinují obsah a sledování. V některých aplikacích najdete i výživové údaje, ale není moc takových, které by byly zdarma a našli jste v nich všechny 3 zmíněné věci. Pokud jste však člověk, který při dosahování cílů hledá ustálený postup a plán, jsou pro vás fitness aplikace to pravé.

Níže najdete fitness aplikace, které doporučujeme.

7 Minute Workout

Chcete něco rychlého, co bude vyhovovat vašemu rušnému životnímu stylu? Tahle bezplatná aplikace je to, co potřebujete. Najdete v ní všechno, co budete k rychlému tréninku potřebovat, je zdarma a nebudete muset mít žádné vybavení.

Tyron

Jedná se o novou fitness aplikaci, která se stále testuje, ale vypadá to, že z ní bude přínosný technologický kousek. Na rozdíl od jiných vás tato aplikace vede a pomocí přední kamery zaznamenává váš pokrok při cvičení.
Zatím dostupná pouze na iOS.

ClassPass

Tahle aplikace vám umožní sledovat nebo streamovat videa s cvičením. Řiďte se tím, co je pro vás nejlepší, a začněte cvičit! Pokud budete chtít, můžete vyzkoušet měsíční plán, prohlédnout si nabídku kurzů, cvičit jógu, nebo se ke kurzům i připojit.

Na App Store najdete opravdu nespočet aplikací, tak zjistěte, co vám vyhovuje, a buďte fit.

Další alternativy

Další alternativy

Pokud přemýšlíte o dlouhodobé investici a chcete se pomalu s fitness centry rozloučit, začněte si postupně shánět správné vybavení, které vám umožní dosáhnout vašich tréninkových cílů z pohodlí domova.

Pro začátek se se vám bude hodit následující balíček:

  • Podložka na jógu
  • Posilovací gumy
  • Jednoruční činky s váhou mezi 5 a 10 kg
  • Medicinbal
  • Švihadlo

To je vše, co opravdu potřebujete k udržení fantastické postavy i celkového zdraví.

Pro ty, co chtějí „všechno, nebo nic“, nabízí širokou škálu nejrůznějšího vybavení od společnosti  Rogue. Objednávka vám bude doručena přímo ke dveřím. Mohou to být obouruční činky, veslovací trenažéry, plyo bedny, kettlebelly a další věci.

Náklady mohou být zpočátku vysoké, ale Creditstar je skvělý způsob, jak v případě potřeby financovat vaše nákupy. Budete vlastníkem svého vybavení a už se nikdy nebudete muset stresovat kvůli tomu, že přijdete o další trénink. Cvičte, kdy chcete, a vraťte se k aktivitě z pohodlí domova.

Všechny cesty mají plán nebo cíl. Sledujte své úspěchy a nezapomeňte, že člověk si nemá určovat datum konce cvičení. Je to životní styl – dělejte věci tak, aby vás bavily, a výsledek se zaručeně dostaví.

Tak s chutí do tréninku!