10.12.2019

5 situací, kdy může být online půjčka spásou

Krátkodobé půjčky nemusí být vždy rizikovou službou. Záleží na tom, kdy je využijeme a jak si naplánujeme jejich splácení. V kterých situacích se vyplatí žádost o půjčku zvážit?

Jakou půjčku si vzít?

Rychlá půjčka před výplatou je nejvýhodnějším způsobem financování nečekaných výdajů. Nejlepší samozřejmě je pravidelně si odkládat každý měsíc něco stranou a vytvořit si finanční rezervu na pokrytí nečekaných výdajů. Na druhou stranou, pokud jste se dostali do situace, kdy nezbytně potřebujete určitý finanční obnos a výplata je v nedohlednu, online půjčka může být spásou.

Kdy se online půjčka vyplatí?

1. Výhodný nákup

Máte šanci pořídit letenky do vysněné destinace za opravdu výhodnou cenu? Nebo jste při brouzdání na internetu narazili na možnost koupit nějaké zboží výrazně levněji? V první řadě je vždy potřeba rozhodnout se, jestli se vám takový nákup opravdu vyplatí, zda danou věc potřebujete a jestli půjčku v dohledné době zvládnete bez problémů splatit. Pokud si vše pečlivě promyslíte a propočítáte, pak si sjednejte krátkodobou půjčku rychle a online.

2. Nenadálé výdaje

Rychlá půjčka před výplatou přijde vhod i v případě nečekaných výdajů. Vytopili vás sousedi, nebo vám spadla na střechu domu větev? Menší půjčka může pokrýt alespoň část nákladů, má nižší úroky a pomůže vám nepříjemnou událost řešit hned bez ohledu na den výplaty.

3. Nezbytná oprava

Porouchalo se vám něco, bez kterého se zkrátka v každodenním životě neobejdete? Ať už máte nefunkční pračku, lednici nebo auto, v případě, že nemáte dostatečnou rezervu, si naštěstí můžete peníze půjčit. Na opravy domácích spotřebičů se rychlá půjčka vyplatí pouze tehdy, když víte, že porouchaná věc má před sebou ještě nějakou dobu životnosti. Důležité je proto zvážit a porovnat náklady na opravu, funkčnost a cenu nového modernějšího výrobku.

4. Zapomenutý dárek

Možná už se vám to stalo také. Máte tolik práce, že ani nevíte, kde vám hlava stojí a na poslední chvíli si uvědomíte, že někdo vám blízký má narozeniny. A co teprve, když takové zjištění přijde na konci měsíce. Pokud víte, že rychlou půjčku budete moci hned po výplatě splatit, není třeba s jejím sjednáním otálet. První půjčka navíc většinou nemá žádné úroky.

5. Zdraví nad zlato

Zdraví se nemá podceňovat a už vůbec ne zanedbávat. Trápíte se s bolavým zubem a čekáte, až budete mít na účtu dostatečnou finanční rezervu? Některé zdravotní zákroky se odkládat nevyplácí, obzvláště ty u zubaře. Pokud se nejedná o žádný velký zásah, kvůli kterému byste byli delší dobu v pracovní neschopnosti, vyplatí se vám tzv. mikropůjčka, která je až do výše 10 000 korun.

Jak si o půjčku zažádat?

Sjednání rychlé půjčky není nic složitého. Vše vyřešíte během několika minut, a navíc nemusíte nikam jezdit, vše vyřešíte online. Nebankovní půjčka je flexibilní a snadno ji přizpůsobíte svému rozpočtu. Sami si nastavíte, jakou částku si chcete půjčit a vyberete si i vyhovující dobu splácení.