10.10.2019

4 způsoby, jak si rychle vypůjčit peníze

Výplata je zatím v nedohlednu a vy hledáte způsob, jak si snadno a pohotově zajistit finance na neodkladné výdaje? Pokud nevíte, kudy kam, inspirujte se naším článkem.

Půjčte si u známých

Nejjednodušší je, když oslovíte svou rodinu nebo přátele a požádáte je o půjčku. Vysvětlete jim situaci a poproste je o možnost krátkodobé či dlouhodobé půjčky. Výhodou je, že vám mohou peníze půjčit opravdu rychle a během chvilky už můžete mít splacené veškeré nečekané výdaje. Rodina ani známí nebudou mít problém vám poskytnout hotovost, nebo naopak poslat finanční prostředky na účet. Navíc se u nich můžete spolehnout, že po vás nebudou chtít žádné úroky a nebudou spěchat na rychlé splacení.

Poznejte princip peer-to-peer půjčky

Na internetu najdete weby, které se zaměřují na tzv. peer-to-peer služby. V překladu to doslova znamená, že lidé půjčují lidem. Přes webovou platformu požádáte, aby vám někdo vypůjčil peníze. Více lidí se tak po malých částkách složí na vámi požadovanou sumu. Jedná se o alternativu ke klasickému úvěru, která může být rychlá, ale také se může o dost zpozdit. Musíte totiž počkat, než se vámi určená částka vybere. Výhodou je, že nemusíte shánět ručitele a půjčku můžete navíc kdykoliv předčasně splatit. Počítejte ale s jistou úrokovou sazbou a s menší jednorázovou odměnou pro zprostředkovatele služby. 

Vyzkoušejte SMS půjčku

SMS půjčka je rychlou cestou, jak se dostat k penězům jednoduchým způsobem pomocí napsání SMS zprávy. Peníze můžete mít na účtu ještě ten samý den. Některé půjčky se dají získat i v hotovosti a společnosti často nabízí i první půjčku zdarma. Jedná se ale o malé částky a na velmi krátkou dobu. Dobře si proto rozmyslete, zda byste takovou půjčku dokázali včas splatit.

Vyřiďte to s nebankovní půjčkou

Nejlepší místo, kde si půjčit peníze, je nebankovní společnost. U ní zažádáte o úvěr online kdykoliv a odkudkoliv. Vyřízení většinou trvá chvilku a půjčku můžete mít na účtu i do několika minut od schválení. Nemusíte se bát dlouhého schvalovacího procesu, neboť nebankovní instituce neřeší výpis z registru dlužníků, ani vyřízení záruky v podobě ručitele. Výhodou je, že společnosti u prvních půjček často ani nestanovují úrokovou sazbu. To znamená, že poprvé splatíte jen to, co si skutečně vypůjčíte.

Při vyřizování půjčky u finančních společností se pokaždé zaměřte na spolehlivé a ověřené instituce. Nehledejte to nejrychlejší řešení, u kterého se snadno spálíte. Pokaždé si čtěte smluvní podmínky, abyste se chránili proti skrytým poplatkům a dalším nevýhodným úvěrovým podmínkám.