09.01.2020

4 tipy, jak si v roce 2020 dopřát (téměř) vše, co chcete

Exotická dovolená, rekonstrukce kuchyně nebo nové sportovní vybavení? Potřebovali byste peníze navíc, abyste si mohli tyto radosti dopřát? Nejlepším způsobem samozřejmě je naspořit si na to. Plánovat si rozpočet, snížit zbytečné výdaje a každý měsíc díky tomu něco ušetřit. Ne každý z nás ale zvládne takhle svědomitě nakládat s měsíčním rozpočtem. Máme pro vás tipy, jak získat peníze navíc na svoje radosti, aniž byste rozbíjeli prasátko.

1. Brigáda online

Jste zodpovědní a v týdnu máte pár hodin navíc? Najděte si menší brigádu online. Možností je celá řada. Máte letité zkušenosti jako sekretářka? Nabídněte menšímu podnikateli služby virtuální asistentky. Pracovat můžete z domova online a vydělat si díky tomu pěkné peníze navíc. Pokud nechcete trávit volný čas u počítače, zamyslete se nad tím, co byste mohli svému okolí nabídnout. Zvládáte matematické rovnice levou zadní? Zkuste doučovat méně nadaného žáka, který se v matematice topí.

2. Naučte se šetřit

Najděte způsob, jak efektivně šetřit. Na internetu najdete celou řadu návodů a tipů. Začněte malými krůčky. Časem uvidíte, že i malá snaha přináší ovoce. Někdy k větším úsporám stačí opravdu maličkosti. Ať už je to příprava obědů do práce doma nebo nakupování s předem připraveným seznamem věcí, které potřebujete.

3. Prodejte, co nevyužijete

Máte doma desítky párů bot, které už nenosíte? Kuchyň plnou mixérů, robotů a dalších spotřebičů, na něž se v poslední době jen práší? Pusťte se do důkladného úklidu a dejte stranou všechny věci, které jste za posledních 6 měsíců ani jednou nepoužili. Nabídněte je na internetu skrze bazarové weby nebo v prodejních skupinách na Facebooku. Nepotřebné kousky mohou být pro někoho užitečné a vy jejich prodejem získáte pár korun navíc. Ty si dejte stranou a pořiďte si za ně něco, co vám udělá radost.

4. Nebojte se půjčky

Nebankovní půjčka ihned na účet je nejrychlejší cestou, jak získat peníze navíc. Důležité však je obrátit se na spolehlivého poskytovatele. Před samotnou žádostí o půjčku si proto přečtěte recenze klientů a ověřte si, zda má nebankovní instituce licenci ČNB. Není třeba mít strach z papírování a dlouhého schvalovacího procesu. Žádost si snadno podáte online. Sjednání půjčky a její vyřízení je hotové většinou v řádu několika esítek minut. Nebankovní půjčky v Creditstar mají celou řadu dalších výhod:

  • Sami si nastavíte délku splácení a výši plateb.
  • První půjčka je zcela zdarma a bez úroků.
  • Možnost prodloužení půjčky až o jeden měsíc.
  • Půjčku lze kdykoli předčasně splatit.
  • Peníze máte na účtu do několika minut.
  • Na co peníze použijete, není podstatné.

Nemějte obavy, že prošvihnete dobu splatnosti a naskočí vám tak dluh kvůli úrokům z prodlení. Abyste na včasné zaplacení nezapomněli, před uplynutím lhůty vám přijde e-mail a SMS. Vše si navíc můžete zkontrolovat přes internet ve svém uživatelském účtu, který si založíte během první žádosti o půjčku. Nebankovní půjčky lze využívat i opakovaně. Ověřeným plátcům se navíc navyšují limity a snižují úroky. Pamatujte jen, že musíte mít nejprve vyřešeny veškeré stávající úvěrové závazky.